باغ آقا یونس
باغ

باغ آقا یونس در روستای گلزار حاجی آباد قرار داره. برای رفتن به باغ، تقریباً ده دقیقه باید از حاجی آباد به سمت شمال غرب حرکت کنین، تا  روستای کوچک و سرسبز گلزار از توابع درآگاه پدیدار بشه.

آقا یونس سی و یک سال داره و کشاورزی رو از تقریبا ده سال قبل شروع کرده، از زمانی که این باغ به همسرشون ارث رسید و اون ها در کنار هم تصمیم به آبادی و سرسبزی زمین گرفتن. آقا یونس درسش رو هم ادامه داده و در دانشگاه مهندسی برق خونده. کشاورزی رو بسیار دوست داره و با همسرشون برنامه های زیبایی برای توسعه و رونق باغ دارن، مثلا تصمیم دارن همین روز ها لوله هایی که فرسوده شدن رو تعویض کنن.  باغ آقا یونس حدود ده هکتاره و به جز پیارم فقط چند تایی نخل زاهدی داره.

آبیاری باغ به صورت قطره ای است و از کود دامی برای تقویت خاک استفاده می شود. در این باغ از سم و کود شیمیایی استفاده نشده است.

محصولات خانگی

همیشه در پس زمینه باغ ها دستان هنرمند و توانمندی وجود دارن. دستان ظریفی که مادرانه می بافن، هنرمندانه طعم می آفرینن و جانانه محصول می کارن: باغن افتخار می کنه که این بخش کمتر دیده شده ی باغ ها رو براتون به نمایش بزاره و اگه باغ آقا یونس رو برای سفارش انتخاب کردین، علاوه بر میوه های تازه می تونین محصولات محلی زیر رو به سبد خریدتون اضافه کنین.

photo_2021-01-11_15-44-08

خرما پیارم

جعبه خرما پیارم

فهرست
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...