باغ حاج عیسی
باغ

باغ حاج عیسی در نزدیکی روستای فاریاب قرار داره. فاریاب به زمینی گفته میشه که با قنات یا رود آبیاری میشه. وجود رودخانه های فراوان، آب و هوای گرم و خشک و نور زیاد موجب شده تا این منطقه برای رشد گیاهان گرمسیری مناسب باشه.

حاج عیسی هشتاد و دو سال داره و از خیلی وقت قبل کشاورزی رو شروع کرده. در کنار کشاورزی، به مدت بیست سال هم معلم مکتب روستا بوده و به نوعی تنها باسواد فاریاب که به خیلی از اهالی روستا خوندن و نوشتن یاد داده. سه پسر و هشت دختر داره و همچنان شخص اول باغ خودشه.  آرزوی حاج عیسی عاقبت به خیر شدنه و میگه هر چی از خدا می خواستم بهم داده و خوشحالم که پسرام هم کنارم کشاورزی می کنن. باغ حاج عیسی شش هکتاره و درختای خرما، لیمو ترش، موز، انبه، لیمو شیرین و پرتقال داره. حاج عیسی چند تایی بز و گوسفند هم داره که حوالی ظهر از چرا به باغ برمی گردند.

آبیاری باغ، قطره ای است و از کود دامی برای تقویت خاک استفاده می شود.

محصولات خانگی

همیشه در پس زمینه باغ ها دستان هنرمند و توانمندی وجود دارن که گاه به سختی دیده میشن. دستان ظریفی که مادرانه می بافن، هنرمندانه ترکیب می کنن و جانانه می سازن: باغن افتخار می کنه که این بخش کمتر دیده شده ی باغ ها رو براتون به نمایش بزاره و اگه باغ حاج عیسی رو برای سفارش انتخاب کردین، علاوه بر میوه های تازه می تونین محصولات محلی زیر رو به سبد خریدتون اضافه کنین.

ترشی انبه و آبلیمو به زودی به محصولات این باغ اضافه خواهد شد.

photo_2019-08-09_18-04-07

انبه سبز

خرما خنیزی

لیموترش

لیموترش

فهرست
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...