باغ حاج محمدرضا
باغ

دهبارز مرکز شهرستان رودانه که به خاطر قرار گرفتن در بستر رودخونه از سرسبزترین مناطق هرمزگان به شمار میره. نرسیده به دهبارز در سمت راست جاده، باغ حاج محمدرضا قرار داره.

حاج محمدرضا 58 ساله است و دیپلم ریاضی داره. علیرغم علاقه زیادی که به درس خوندن داشته، ادامه تحصیلش همزمان میشه با انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها. درست همون موقع ها پدر هم بیمار میشه و حاج محمدرضا قید درس رو می زنه و میشه اون آدمی که قراره شغل پدر رو ادامه بده و باغ رو نگه داره. الان دیگه نسبت به اون موقع ها باغ خیلی تغییر کرده، بزرگ شده و تنوع محصولات اون هم بالا رفته. حاج محمدرضا هم ازدواج کرده و سه تا فرزند داره. سه تا دختر که یکیشون در دانشگاه رشته باغبانی خونده و به پدر در اداره باغ کمک می کنه. باغ حاج محمدرضا درختای موز، انبه، خرما، لیموترش و پرتقال داره.

آبیاری باغ به شیوه قطره ای است و از کود دامی برای تقویت خاک استفاده می شود.

محصولات

همیشه در پس زمینه باغ ها دستان هنرمند و توانمندی وجود دارن که گاه به سختی دیده میشن. دستان ظریفی که مادرانه می بافن، هنرمندانه ترکیب می کنن و جانانه می سازن: باغن افتخار می کنه که این بخش کمتر دیده شده ی باغ ها رو براتون به نمایش بزاره. باغ حاج محمدرضا هنوز محصول خانگی ای رو برای فروش عرضه نکرده اما بزودی لیموعمانی های خوشمزه اضافه خواهد شد.

photo_2019-05-23_00-19-47

انبه سبز

لیموترش

فهرست
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...