راه های به عمل آوردن انبه

انبه بومی جنوب آسیاست. در ایران هم در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان کشت می شود. این میوه پرخاصیت دارای طیف وسیعی از ویتامین ها و املاح معدنی بوده و خواص تغذیه ای شگفت انگیزی دارد. انبه هم به صورت نارس یا کال  (سبز) و هم به صورت رسیده (زرد) استفاده می شود. انبه نارس سبزرنگ بوده و ترش مزه است. از این انبه هم به صورت تازه خوری به همراه نمک (مثل آلوچه) و هم برای تهیه انواع ترشی، لواشک و سس انبه استفاده می شود.

اما اگر دوست دارید انبه رسیده داشته باشید که شیرین تر و زرد رنگ است می توانید به راحتی در خانه با استفاده از یکی روش های زیر انبه کال رو رسیده کنید:

روش اول: مردم هندوستان برای رسیدن انبه، انبه های سبز را در ظرفی که در آن برنج نگهداری می کردند قرار داده و روی آن را با برنج می پوشاندند. این کار باعث می شود که گاز اتیلنی که به طور طبیعی در انبه وجود دارد در بین ذرات برنج محبوس مانده و با استفاده از آن، انبه کال به طور طبیعی رسیده شود. این کار چند روز زمان می برد اما می توانید اطمینان داشته باشید که در نهایت سلامت و بدون هیچ ماده افزودنی در منزل این انبه ها رسیده شده اند.

انبه سبز بخرید

روش دوم: در این روش شما می توانید انبه را درون یک پاکت کاغذی در دمای اتاق قرار دهید. دقت بفرمایید که پاکت حتما کاغذی و درب آن کمی باز یا درز داشته باشد. انبه در پاکت نایلونی و فضای بسته ای که هوا به آن نرسد می پوسد. انبه ها از خود گاز اتیلن آزاد کرده و رسیده می شوند. اگر عجله دارید می توانید میوه ای مثل سیب، موز یا حتی یک انبه رسیده که منبع تولید اتیلن به طور طبیعی هستند، در پاکت کنار انبه کال بگذارید. این کاربه فرآیند رسیده شدن انبه های کال در پاکت سرعت می بخشد.

فهرست
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...